links.gif

ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΛΑΔΙΚΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ

Όλα τα μέλη εγγράφονται καταρχήν στην Ε.Ε.Τ.Ε.Μ και ανάλογα με τις επιμέρους δραστηριότητες ή και τον τομέα απασχόλησής τους, δύνανται να ενταχθούν και στους κατωτέρω συλλόγους:

Πανελλήνια Ένωση Τεχνολόγων Μηχανικών ΟΤΕ (Π.Ε.ΤΕ.Μ. ΟΤΕ)            

Διεύθυνση: Αριστοτέλους 22 (2ος όροφος), 104-33, Αθήνα Τηλ.: 5238318-5233456   Fax: 5245044

ΠΟΜΗΤΕΔΥ (Πανελλήνια Ομοσπονδία Μηχανικών Τ.Ε. Δημοσίων Υπαλλήλων)

Διεύθυνση: Μάρνη 44, 10438, Αθήνα.  
Σύλλογος Πτυχιούχων Μηχανικών Τεχνολογικής Εκπαίδευσης/ ΔΕΗ 
Διεύθυνση: Μάρνη 33, 104-32 Αθήνα  Τηλ.: 5221221-5242265
Πανελλήνιος Σύλλογος Πτυχιούχων Μηχανικών ΤΕ ΟΣΕ
Διεύθυνση: Κάνιγγος 6, ......, Αθήνα Τηλ.: 3826733
Σύλλογος Πτυχιούχων Εργοληπτών Δημοσίων Έργων Πρωτευούσης 
Διεύθυνση: Εμμ.Μπενάκη 18, 106-78, Αθήνα
Τηλ.: 3821731  Fax: 3823402
ΣΥΠΤΥΜΗΔΥΑ (Σύλλογος Πτυχιούχων Μηχανικών ΤΕ Δημοσίων Υπαλλήλων Νομού Αχαϊας)
Διεύθυνση: Φιλοποιμένος 28, 262-21, Πάτρα  Τηλ.: 061-279613
ΣΗΜΟΑ (Σύλλογος Ηλεκτρονικών Μηχανικών Ολυμπιακής Αεροπορίας)

Διεύθυνση: Φαλήρου 68, 117-41, Κουκάκι, Αθήνα

Τηλ.: 9226988  Fax: 9226165
Σύλλογος Πτυχιούχων Μηχανικών ΤΕ Πολεμικής Αεροπορίας

Διεύθυνση: Λευκοθέας 8, 116-33 Αθήνα

Τηλ.: 7514462

Πανελλήνιος Σύλλογος Πτυχιούχων Υπομηχανικών Τεχνολόγων Μηχανικών ΟΤΕ  

Διεύθυνση:......................................., Αθήνα

Τηλ.: 5245140

Σύλλογος Ηλεκτρονικών Πτυχιούχων Μηχανικών ΤΕ  ΕΡΤ-ΑΕ
Σύλλογος Μηχανικών Π.Ε. & Τ.Ε. ΕΥΔΑΠ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΤΕ ΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ

ΓΕΑ/ ΥΠΕΠΑ/ Γραφείο 240, Τηλ. 6593954, 6593978

ΓΡΑΦΕΙΟ: ΛΕΥΚΟΘΕΑΣ 8 ΑΘΗΝΑ, ΤΚ 116-33, Τηλ.: 7514462

Στις 12-6-2000 διεξήχθησαν για δεύτερη φορά οι αρχαιρεσίες του Συλλόγου των Πτυχιούχων Μηχανικών της Πολεμικής Αεροπορίας, που ιδρύθηκε στις 23-4-1998.

Στις 20-6-2000, συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο Διοικητικό Συμβούλιο, ως εξής:

            Πρόεδρος: Δέδες Ευάγγελος του Σωτηρίου

            Αντιπρόεδρος: Τσουκαλάς Άγγελος του Γεωργίου

            Γενικός Γραμματέας: Κουτρουμπής Γεώργιος του Κων/νου

            Αναπληρωτής Γεν.Γραμ.: Δρακουλάκης Γεώργιος του Χρήστου

            Ταμίας: Στάβαρης Ιωάννης του Δημοσθένους

            Μέλος: Ιωαννίδης Πέτρος του Μικελή

            Μέλος: Βέργος Γεώργιος του Χρήστου

Όσοι ενδιαφέρονται για περισσότερες πληροφορίες ή επιθυμούν να εγγραφούν στο Σύλλογο, μπορούν να επικοινωνήσουν με το ΔΣ στα τηλέφωνα: 6593954 και 6593978 του ΓΕΑ (εργάσιμες ώρες).

 

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΕΡΓΟΛΗΠΤΩΝ

ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΡΓΩΝ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΗΣ

ΔΣ ΠΟΥ ΑΝΑΔΕΙΧΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 21/6/1999

Πρόεδρος: Ευθυμίου Κωνσταντίνος

Αντιπρόεδρος: Τσακαλάκης Παναγιώτης

Γεν.Γραμματέας: Κατσούλας Κωνσταντίνος      

Αναπλ.Γεν.Γραμ.: Προμπονάς Νικόλαος       

Αναπλ. ταμίας: Τσουκνίδα Χριστίνα      

Σύμβουλος: Τσατσαρός Γεώργιος     

Σύμβουλος: Καμπέρης Βασίλειος     

Σύμβουλος: Κλαπαδάκης Εμμανουήλ     

Αναπληρωματικοί Σύμβουλοι

Λάζαρης    Μιχαήλ
Γαλανός    Δημήτριος
Μαλλιάκος    Αριστείδης  

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ(Σ.Η.Μ.Ο.Α.)

ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΣ ΠΟΥ ΕΞΕΛΕΓΗ ΣΤΙΣ 29/3/2000

 

Πρόεδρος: Χαλβατζής Σταμάτης

Αντιπρόεδρος: Καφετζάκης Γεώργιος

Γεν.Γραμματέας: Ντεμάγκος Ανδρέας

Ταμίας: Τζουβάρας Νικόλαος

Αναπλ.Γεν.Γραμματέας: Ράλλης Ευάγγελος

Οργανωτικός Γραμματέας: Τσάβαλος Αλέξανδρος         

Έφορος: Καλούδης Κωνσταντίνος

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ

ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΟΤΕ(Π.Ε.ΤΕ.Μ. ΟΤΕ)

ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΣ

(ΕΚΛΟΓΕΣ: 30-31/3/2000, ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ: 10/5/2000)

Πρόεδρος: Πιτσικούλης Θοδωρής

Α΄Αντιπρόεδρος: Τσολάκος Θανάσης

Β΄Αντιπρόεδρος: Μουρουγκλός Κώστας

Γεν.Γραμματέας: Αποστολόπουλος Δημήτρης

Αναπλ.Γραμματέας: Ζαφειρόπουλος Γιώργος

Ταμίας: Πυλάφας Νίκος

Γραμ.Οργανωτικού: Νίκου Τέλης

Μέλη: Αλεξανδράκης Γιάννης

            Ζωντανός Κώστας

            Κοντακτσής Κώστας

            Λαφαζάνος Θεοδ.

            Τσανάνας Γιώργος

            Λεοντόπουλος Δηήτρης.

            Σμήλιος Γιώργος

            Καζάκος Μιχάλης

     

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ

 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕ ΕΡΤ-ΑΕ

ΣΥΝΘΕΣΗ ΝΕΟΥ ΔΣ (ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 18/7/2000)

Πρόεδρος: Λασπόπουλος Δημήτρης

Α΄Αντιπρόεδρος: Μανουσογιαννάκης Σήφης

Β΄Αντιπρόεδρος: Τσελέπης Αλέκος

Γεν.Γραμματέας: Κακαβούλης Σήφης

Ειδ.Γραμματέας: Κασιμάτης Γαβρίλος

Ταμίας: Μιχάλης Νικήτας

Μέλη: Μπουγάς Γιώργος

            Καϊνης Δημήτρης

            Κούτσας Βαγγέλης

            Φιορέτζη Αλίκη

            Φιλιούσης Κώστας

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

ΥΠΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ  ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΟΤΕ

ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΣ

(ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ 16/2/2000)

Πρόεδρος: Λιούντρης Γεώργιος

Αντιπρόεδρος: Σαραντόπουλος Ιωάννης

Γεν.Γραμματέας: Κοντογεώργος Δημήτριος

Οργ.Γραμματέας: Παπανικολάου Απόστολος

Ταμίας: Μόνος Άγγελος

Μέλος: Μεΐδάνης Αλέκος

              Πλακίδας Αναστάσιος

              Μουρίκη Μαρία

              Αμπατζόγλου Διονύσιος

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΣΥΝΔΕΣΜΩΝ ΕΡΓΟΛΗΠΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΡΓΩΝ (Π.Ε.Σ.Ε.Δ.Ε.)

ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΣ

(ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ 23/6/2000)

Πρόεδρος: Κατσούλας Κωνσταντίνος

Αντιπρόεδρος: Μπουζιάκας Δημήτριος

Αντιπρόεδρος: Λάζιος Μάριος

Αντιπρόεδρος: Κόρακας Νικόλαος

Γεν.Γραμματέας: Μεταξάκης Νικόλαος

Ειδ.Γραμματέας: Λαγόπουλος Αναστάσιος

Ταμίας:  Καπάζογλου Χρήστος

Σύμβουλος: Αβρανάς Φίλιππος

Σύμβουλος: Αγγελίδης Γεώργιος

Σύμβουλος: Γρηγορόπουλος   Γρηγόριος

Σύμβουλος: Ευθυμίου Κωνσταντίνος

Σύμβουλος: Καρατζάς Γεώργιος

Σύμβουλος: Κωστούλας Ιωάννης

Σύμβουλος: Λύκος Σταμάτης

Σύμβουλος: Μαντιός Δημήτριος

Σύμβουλος: Παναγόπουλος Φώτης

Σύμβουλος: Παπαδόπουλος Δημήτριος  

Σύμβουλος: Παππάς Χρήστος

Σύμβουλος: Πασσαλής Τρύφων

Σύμβουλος: Ρίζος Ευάγγελος

Σύμβουλος: Στύλου Δημήτριος

Σύμβουλος: Τόμπρος Αναστάσιος

Σύμβουλος: Τριανταφυλλόπουλος Χρήστος

Σύμβουλος: Τσατσαρός Γεώργιος

Σύμβουλος: Τσιώλη Χαρίκλεια

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Π.Ε. & Τ.Ε. ΕΥΔΑΠ

ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΣ

(29/3/1999)

Πρόεδρος: Κωνσταντίνος Τ.Φιδεντζής

Αντιπρόεδρος&Ταμίας: Γρηγόριος Ντούλας

Γενικός Γραμματέας: Κωνσταντίνος Γαλάνης

Ειδικός Γραμματέας: Βασίλειος Αγγελόπουλος

Γραμματέας Δημοσίων Σχέσεων: Παρασκευή Κούρτη-Λαγάρα

Μέλος: Εμμανουήλ Παρλής

Μέλος: Μιλτιάδης Σάρρος

Μέλος: Απόστολος Νασίκας

Μέλος: Άγγελος Αλεξανδρόπουλος

Τεχνολογικά Εκπαιδευτικά Ιδρύματα